Jednoduše, levně a z toho, co dům dal. Tady je našich 10 dinosauřích aktivit, které zvládnete nachystat i Vy! Pokud hledáte inspiraci i na venkovní zábavu s dinosaury, koukněte sem.
Zamrzlí dinosauři
Do obyčejného balónku nacpěte figurku dinosaura, dolijte vodou a nechte zmrznout. Vyndejte, nechte lehce povolit a připravte pipetu, teplou vodu a sůl (nemusí být). Solí se a polévá až do vysvobození dinosaurů.
Zkamenělí dinosauři
Figurky jsou zalité v misce do obyčejné sádry. Doporučuji pro větší děti nebo tatínky (chce to zručnost a sílu). Rozbíjejte je jedině venku!
Obtiskávání stop
Jednoduchá aktivita, díky které si můžete vyrobit třeba základy na dinosauří přáníčka. Použijte prstové barvy nebo dětské kraft barvy. Papír si podložte něčím měkkým, třeba kusem látky, obtisknete tak hezky celou stopu.
Stopy v modelíně
Na karton tavnou pistolí „namalujte“ stopu dinosaura a nechte zaschnout. Pro snazší manipulaci můžete připevnit na dřevěný špalíček nebo velký korkový špunt. Obtiskávejte do modelíny nebo do těsta na sušenky.
Malý archeolog
Natiskané obrázky z dinosauřích razítek nebo dinosauří samolepky zasypte polohr. moukou a připravte velký štětec na odkrývání zkamenělin. Tato aktivita je vděčná a líbí se snad všem dětem.
Počítání dinosaurů
K aktivitě s počítáním nic extra nepotřebujete, jen papír, tužku a dinosauří samolepky. Připravovala jsem pro syna 3,5r, který se učí počítat a pozná už jednotlivé číslovky.
Pokus s líhnutím
Jak jinak začít dinosauří hrátky, než vylíhnutím dinosaurů? Ze směsi jedlé sody a vody vypracujte hustou kaši, schovejte do ní figurku, vytvarujte vejce a nechte cca den vychnout, má pak pěkně tvrdou krustičku. Pak připravte ocet (můžete ho i obarvit) a pipetu. Pipetou dítko nabírá ocet a polívá vejce. Ocet a soda krásně reagují, šumí a pomalu odkrývají schovaného dinosaura. Jako doplněk ke hře můžete vyrobit jedlý písek nebo jedlé bahno (směsi
Jak jinak začít dinosauří hrátky, než vylíhnutím dinosaurů? Ze směsi jedlé sody a vody vypracujte hustou kaši, schovejte do ní figurku, vytvarujte vejce a nechte cca den vychnout, má pak pěkně tvrdou krustičku. Pak připravte ocet (můžete ho i obarvit) a pipetu. Pipetou dítko nabírá ocet a polívá vejce. Ocet a soda krásně reagují, šumí a pomalu odkrývají schovaného dinosaura. Jako doplněk ke hře můžete vyrobit jedlý písek, přidat suché obarvené těstoviny či vyrobit jako my, kartonové stromečky, pro navození té pravé atmosféry druhohor.
Tipy:
Ocet nemusíte vůbec barvit, nebude to pak vzhledově taková divočina. Syn to má u pokusů rád, tak jsem mu ocet obarvila. Krabici od banánů jsem vystlala pečícím papírem, aby se neomastila a já ji mohla použít na naše další malé světy 👍 Po vylíhnutí dinosaurů přidejte do krabice pár nástrojů – lžičku, lopatičku a kelímek pro volnou hru.
Hrátky s modelínou
Nejprve vyrobte kartonovému dinosaurovi kostru a pak ho modelínou i vybarvěte. Na kosti můžete použít bílou modelínu nebo vytvarovat kosti z bílé samotvrdnoucí hmoty.
Dinosauři v želé
Tohle je taková legrace. Dvě balení želatiny připravte podle návodu, obarvěte potr. barvivem, zalijte jí figurky a nechte zatuhnout do druhého dne. Vyndavejte rukou nebo kuchyňskými či dětskými kleštěmi (velkou dřevěnou pinzetou).
Třídění podle velikosti
Na papír namalujte 3 různě velké kruhy a nechte dítko třídit figurky podle velikosti.
A jaká je vaše nejoblíbenější dinosauří aktivita? Máte doma taky malého paleontologa? 🦕😅