Hodina lektvarů

Pokusy s octem a sodou milují snad všechny děti! Když se k tomu přidá ještě potravinářské barvivo a pár dalších surovin, vzniknou přímo magické lektvary.

Pokus č. 1 – SKRYTÉ BARVY

Do hlubokého podnosu nebo pekáče nasypte hromádky sypkého potravinářského barviva a zasypte je velkou vrstvou jedlé sody. Do džbánku nalijte ocet. Děti pipetou nabírají ocet a nadšeně objevují, kde jaká barva vybublá.

Pokus č. 2 – SENSORY BOTTLES

Senzorické lahvičky budou Vaše děti milovat! Mohou je otáčet, třást s nimi a pozorovat jak bublají, jak se pomalu či naopak rychle přelévají. Složení lahviček: ZELENÁ – teplá voda, barvivo, třpytky, čiré tekuté mýdlo. ORANŽOVÁ – teplá voda, barvivo, bambulky, plastová očička, čiré tekuté mýdlo. FIALOVÁ – teplá voda, třpytky, tekuté lepidlo. Uzávěr jsem nelepila, ale menším dětem doporučuji zalepit, abyste doma neměli mazlavou a lepkavou pohromu.

Pokus č. 3 – LÁVOVÁ LAMPA

Na dno sklenice nasypte 4 lžíce jedlé sody a zalijte olejem. Pak obarvěte ocet potravinářským barvivem na červeno. Děti pipetou nabírají ocet, který pak ve sklence s olejem a sodou dělá tuhle nádheru.

Pokus č. 4 – MIX VŠEHO

Na závěr smíchejte všechno se vším, vznikne epická bublající nádhera.

Také vaše děti milují pokusy? Napište mi do komentářů, jaký pokus měl u vás největší úspěch!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *