Jarní víla parádnice

Jednoduchá jarní víla je vyrobená během chvíle a venku si s ní i ti nejmenší užijí spoustu zábavy při poznávání jarní přírody.

Jak si vílu vyrobit?

Opět jednoduše – namalujte ji na kus kartonu a vystřihněte. Do vlasů udělejte dírky. Použijte třeba malé nůžtičky nebo jehlici na špízy.

Jak si hrát?

Děti vílu přikládají na různé plochy a povrchy (květinový záhon, tráva, mech apod.) a víle tak oblékají ty nejkrásnější šaty. Navíc, díky propíchaným dírkám můžou víle ozdobit vlásky sedmikráskami či jinými jarními květinkami. Dejte však pozor, aby se nejednalo o rostliny chráněné.

Pro jak staré děti je aktivita vhodná?

Vílu jsem synovi vyrobila, když mu byly dva a třičtvrtě roku. Aktivita bude super i pro větší děti, které si podobnou postavičku zvládnou (třeba i s trochou pomoci) vyrobit samy. Nezapomeňte na procházce všechny modely zdokumentovat, ať můžete doma zhodnotit, který model jarní přehlídce vévodil.

Podobnou tematickou postavičku, zvíře nebo robota si vezměte s sebou na rodinný výlet. Děti tak budou více pozorovat své okolí a na netradiční výlet budou určitě dlouho vzpomínat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *