Nůžky a pomůcky

Správné náčiní dělá mistra aneb pomůcky, bez kterých nežiju.

Dotazy na nůžky, děrovačku a raznici mi chodí do zpráv stále, i když tu o nich kdysi už řeč byla. Tak si to ještě jednou hezky shrneme:

Top 4 pomůcky kartonové mámy

  • VELKÉ NŮŽKY – klasické kancelářské nůžky s dlouhým ostřím (11cm). Já mám zn. Spoko. Stříhám s nimi veškerý karton, krabice, všecko.
  • MALÉ NŮŽKY – označované jako „nůžky na detaily“. Jsou mým věrným pomocníkem už několik let a kdybych měla vybrat jedinou věc, bez které se při tvoření doopravdy neobejdu, byly by to tyto nůžky s ostřím dlouhým 3cm. Koupila jsem je kdysi u paperoamo, ale tyto stejné už nemají. Vy je nicméně seženete v lepších výtvarných potřebách. Musí být dostatečně pevné, silné a precizní, aby si kromě kartonu poradily třeba i s platem od vajec. Využívám je i na scrapbook. A pokud stále ještě váháte, jestli je opravdu potřebujete, nechte je plavat. Zaručeně si na ně ale vzpomenete, až budete před Vánoci zase nůžkami na manikúru vystřihovat vločky do oken 😅
  • DĚROVACÍ KLEŠTĚ – celokovové kleště mám z výtvarných potřeb a také mi slouží už několik let. Je to zn. Rayher. Proděraví zalaminovanou kartičku i tvrdý karton.
  • RAZNICE NA ZAOBLOVÁNÍ ROHŮ – další pomůcka, na kterou často padají dotazy. Tato raznice vám pomůže zaoblit ostré rohy zalaminovaného papíru, takže pokud chystáte dětem různé kartičky a materiály, je to skvělý pomocník. Zvládne mj. zaoblit okraje fotky, tvrdého papíru i pěnové gumy. Seženete na internetu, v lepších papírnictvích nebo výtvarných potřebách.

Tak to jsou oni. Moji šampioni, bez kterých by Kartonová máma neexistovala. Bez čeho ale zase naprosto v pohodě funguju, je ulamovací nůž. Nepoužívám ho vlastně na nic a ani nevím, kde ho mám.

A jaké jsou vaše top pomůcky, bez kterých při tvoření a výrobě aktivit „nežijete“? A taky se vám doma nějaká pomůcka nevyužitě válí? Napište mi do komentářů ⬇️⬇️⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *