Oblékací věž

Výroba podobných skládaček ze stavebnice typu Megabloks není nic nového. Vzhledem k tomu, že počasí si z nás občas dělá trochu šoufky, rozhodla jsem se, že synovi (tehdy 2,5 r.) vyrobím oblékací věž, na které si procvičíme kromě počasí i oblečení.

Jak věž vyrobit?

Z kostek složte věž požadované velikosti, změřte její výšku a výšku jednotlivých dílků. Poté na rozměřený papír nebo samolepící papír nakreslete jednotlivé panáčky s oblečením a to vždy tak, aby na jednom dílku u všech panáčků byly vždy boty, na dalším nohy, 1. a 2. polovina těla a hlava. Poté vybarvěte a nalepte na věž.

Jak si hrát?

Zopakujte si, co se kdy obléká, jaké oblečení jsme nosili v létě, jaké oblečení je teplé na zimu. Před hraním si můžete oblečení i reálně připomenout tím, že ho vyndáte ze skříně nebo si prohlédnete vaše fotky. Skládání můžete doplnit také otázkami: „Když sněží a je zima, co si vezmeme na uši?“. „Až bude v létě teplo a budeš se zase koupat v bazénu, co si oblékneš?“ atd.

Tip pro menší děti

Máte-li menší děti, zkuste namísto věže vyrobit jednoduché skládačky třeba jen ze dvou dílků stavebnice. Děti mohou skládat rozdělený obrázek srdíčka, sluníčka atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *